czwartek, 17 grudnia 2015

Kolejne śnieżynki:) z małym elfikiem

Witajcie,
schemat o tutaj
za oknem raczej jesień niż zima, więc trzeba samemu stworzyć sobie klimat zbliżających się świąt. Ostatnio pojawiły się na moim blogu schematy na ulubione gwiazdki, post o bombce, która była pierwotnie dzwonkiem. Dziś czas na gwiazdki, które musiałam wykonać. Wiecie, że złapałam się na tym, że wolę dziergać Minionki i w ogóle amigurumi. Tworzenie zabawek jest fascynujące, przynajmniej na tym etapie, tak uważam.
Dzisiaj przedstawię Wam elfika z gwiazdkami, które trafią do właścicielki już niebawem. Oczywiście elfik, jak to elfik pozował tylko z 1 gwiazdką ale każdą inną:) 
Do jednej gwiazdki nie mam schematu, więc Wam go rozpiszę, bo robi się ją bardzo szybko.


Gwiazdka, do której nie mam schematu jest bardzo prosta do wykonania. Schemat na pewno znajduje się w zasobach internetowych, tak jak pozostałych gwiazdek i aniołków które Wam tu udostępnię.
No to zaczynamy
Rząd 1- robimy 10 oczek łańcuszka i zamykamy oczkiem ścisłym
Rząd 2- robimy 3 oczka łańcuszka a następnie 19 słupków pojedynczo nawijanych
Rząd 3- robimy 7 oczek łańcuszka (to będzie jako słupek 6krotnie nawijany), słupek 6krotnie nawijany, 10 oczek łańcuszka, słupek 6krotnie nawijany, słupek 6krotnie nawijany, wszystko w słupki poprzedniego rzędu. Otrzymamy 10 par słupków 6krotnie nawijanych i między nimi łańcuszki z 10 oczek.
Rząd 4- na każdym łańcuszku robimy 6 słupków pojedynczo nawijanych, pięć oczek łańcuszka, 6 słupków i przechodzimy do kolejnego łańcuszka poprzedniego rzędu i wykonujemy tę samą czynność

Gwiazdka prosta i fajna do wykonania osoby początkujące dadzą sobie z nią świetnie radę:)


Kolejna gwiazdka, może trudna do naciągnięcia ale ładnie wygląda jak się uzyska pożądany kształt.


Kolejnym ciekawym pomysłem jest aniołek. Mi się on strasznie podoba, wykonuje się go z 3 części, każda można powiedzieć innym rozmiarem szydełka by zachować proporcje, sami się przekonajcie:) Ani on płaski ani przestrzenny, taki 2w1;)


Tutaj wrzucam Wam ciekawy schemat na płaskiego aniołka i gwiazdkę, pochodzą one z rosyjskiej strony,
w ogóle uwielbiam strony rosyjskie jeśli chodzi o szydełkowanie:)
Kolor niebieski i czerwony to moje rozrysowanie rzędów, by było jasne jak dziergać. Kiedyś miałam z tym problem, więc jak siadam do schematów to je rozpisuję i nie muszę potem się zastanawiać co dalej mam robić:)


PS. Jak się podoba Wam elfik tak sobie patrzę na niego i patrzę:) Zabiorę go do rodzinnego domu, żeby się pochwalić:) Tymczasem zabieram się za tłumaczenie tego elfika, abyście mogli zdążyć go wykonać do świąt:)

5 komentarzy: