sobota, 11 czerwca 2016

Przepis na bukiet ślubny lub bukiet do wazonika:)

Witajcie Kochani:)
Jak obiecałam wrzucam foty i przepis na wykonanie bukietu ślubnego.

Poznałam Wasze zdania i opinie na temat bukietów ślubnych, cóż nie sądziłam, że taka dyskusja z tego się wywiąże.

Powiem krótko, ślub się odbył, goście dopisali i myślę, że nawet jakbym miała brokuła też byłoby spoko:) W końcu to mój dzień a co tam:) Był taki jaki chciałam i nic bym nie zmieniła:)

A Was zapraszam do skorzystania, skomentowania lub łapka w górę na mój profil na facebooku o tutaj.

Potrzebujesz: 
dużo włóczek
drutu
szydełka u mnie 3 mm
igły i nożyczek
wstążki do obwiązania łodygi
A teraz najfajniejsza część. Musisz zrobić tyle róż ile uznasz za stosowne, mają różne rozmiary i oczywiście trzeba zrobić też listki:) 

Duża róża - wykonanie:
Zrób 27 oczek łańcuszka, odwróć robótkę i zrób półsłupek w 3 oczko od początku, a potem rób oczko łańcuszka i półsłupek w co drugie oczko łańcuszka i tak do końca, odwróć robótkę i w przestrzenie jakie powstały zrób 3płs i oczko ścisłe (3 razy), następnie 4 razy zrób 3 płs nawijane i 1 oczko ścisłe, następnie 5 razy zrób 3 słupki i oczko ścisłe, zakończ robótkę zostaw dłuższy kawałek nitki do zszycia kwiatki i przymocowania drucika:)

Tak mniej więcej wygląda powstawanie różyczki analogicznie powstają średnia i mniejsza:)

Średnia róża - wykonanie:
Zrób 21 oczek łańcuszka i powtórz etap z półsłupkami, następnie wykonaj 3 płatki (3płs i oczko ścisłe) kolejne 7 płatków to 3 płs nawijane i oczko ścisłe, zakończ robótkę zostaw dłuższy kawałek nitki do zszycia kwiatki i przymocowania drucika:)

Mała róża - wykonanie:
Zrób 17 oczek łańcuszka i powtórz etap z płs, powinno powstać 8 dziur, zrób 3 płatki następująco 3 płs i oczko ścisłe, kolejne 5 płatków to 3 płs nawijane i oczko ścisłe, zakończ robótkę zostaw dłuższy kawałek nitki do zszycia kwiatki i przymocowania drucika:)

Listek - wykonanie: 
9 oczek łańcuszka odwróć opuść 1 oczko i zrób 8 płs w każde oczko łańcuszka, następnie wykonaj 1 płs, 1 płs, 1 płs nawijany, 1 słupek, 2 słupki, 2 słupki, 1 słupek zrób 2 oczka łańcuszka i zrób to samo po drugiej stronie i nie rób już 2 oczek łańcuszka tylko oczko ścisłe i zakończ robótkę zostawiając dłuższą nitkę, musisz tam przymocować drucik:)
Wszystkie elementy masz, to teraz pozostaje pozszywać różyczki jeśli tego nie zrobiłaś/eś. Ja zostawiłam sobie to na koniec nie zszywałam na bieżąco więc wygląda to o tak.

To teraz czas na zszycie wszystkich różyczek i przymocowanie drucików.

Masz wszystko już na drucikach? To nie pozostaje nic innego jak teraz montować to w bukiecik, ja do swojego dodałam jeszcze piankowe róże i inne elementy, które znalazły się na moim ślubnym wianku aby była spójność:)

Dziękuję za odwiedzanie bloga i za pozostawianie komentarzy:)

PS. Inspirowałam się wpisem o tutaj. A róże to przetłumaczyłam opis.

4 komentarze:

  1. Czyli w końcu stanęło na szydełkowym bukiecie? Ekstra! :D Na pewno zrobił wrażenie na ościach :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem naprawdę zaskoczona efektem, który udało Ci się osiągnąć, pomysł oryginalny. Ciekawi mnie jak w przyszłości potoczą się losy żywych kwiatków, może sztuczne kompozycje z włóczki zyskają nieprzewidzianą popularność?

    W wolnej chwili zapraszam do siebie na stronę albo stacjonarnie - pokażę wam jakie bukiety ślubne w warszawie mogę przygotować indywidualnie na waszą uroczystość :)

    OdpowiedzUsuń