sobota, 11 listopada 2017

Szydełkowe świąteczne choinki - Crocheted christmas tree

Cześć i czołem:)
Widzę, że skarpetki raczej nie przypadły Wam do gustu i wiecie co? Mi też średnio, ale nikt nie mówił, że wszystkie wzory po wykonaniu będą z efektem WOW. 
Tak czy siak dzisiaj proponuję Wam szybkie w wykonaniu choinki, a dodane do tego kokardki dopełniają tylko uroku moim zdaniem. Super prezentują się z włóczki YarnArt Christmas:)
Mam nadzieję, że skorzystasz ze wzoru i zrobisz chociaż kilka, bo robi się je bardzo szybko:) To kokardka zajmuje więcej zachodu, ale z nią ładnie prezentują się te małe choineczki:)
Zdjęcia z powstawania choinki, jak i kokardki, którą opiszę jak zrobić krok po kroku, bo trudna nie jest:)
Aby zrobić kokardkę należy wykonać odpowiednią ilość oczek łańcuszka, u mnie akurat 30 wystarczyło, a następnie wrócić oczkami ścisłymi i zakończyć nasz sznureczek. Następnie należy zwinąć w kokardkę, jak pokazano na zdjęciu powyżej i obwiązać dosyć ciasno nitką. Wszystkie nitki chowamy i ucinami. Jeżeli zamierzasz przyszyć kokardkę to nie ucinaj nitek z wiązania tylko przy pętelce przewiążesz ozdóbkę. Kokardki możesz również przyszyć lub przykleić na klej na gorąco, tak jak w moim przypadku:) Taki kaprys miałam, a co:)
A tutaj jak powstawała biała choineczka.
Tutaj gwiazdki po naciągnięciu i krochmaleniu. Oczywiście kokardek nie usztywniasz:) Przymierzyłam kokardki "na sucho" a następnie przymocowałam na gorący klej.Duże choineczki mierzą do zawieszki 7-8 cm, a mała miała 5,5 cm.
Schemat do wykonania choinki do pobrania poniżej:)
PS. Do Mikołajek zostało 25 dni, a już mam całkiem pokaźną kolekcję do powieszenia na choince lub wręczenia bliskim osobom małych prezentów.

3 komentarze:

  1. Śliczne choinki, też przymierzam się do zrobienia z tego wzoru.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne! Dziękuję za wzór :) Skorzystam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mój ulubiony wzór na choinki, wychodzą takie urocze :).

    OdpowiedzUsuń