Kanał youtube

czwartek, 2 sierpnia 2018

Jak wyszyć buzię w amigurumi?

Witajcie:)
Dziś najkrótszy post świata o tym jak tańcowała igła z nitką:) Dla większości pewnie Ameryki nie odkryję ale pokażę Wam jak wyszyć buzię i ewentualnie brwi aby nitka zaraz nie wyleciała z naszej maskotki, a była bezpieczna i się nie przemieszczała:) Jeśli ktoś z Was zna inne patenty to chętnie się dowiem:) Tak więc garść zdjęć a pod nimi opis :) Używam YarnArt Jeansu do wyszywania:)
Bierzemy odpowiedni kawałek nitki. U mnie zawsze około 30 cm lub ciut więcej :) I na samym końcu robimy duży supełek z kilku supełków. Ma być na tyle duży by z oporem go wepchać między półsłupki
Przeciągamy igłę w miejscy gdzie ma się pojawić początek naszej wyszytej buzi, supełek może być kilka cm dalej. Wypełnienie zablokuje jego przemieszczanie!!!
Dochodzimy do momentu spotkania naszego grubego supełka z maskotką, Musisz to wcisnąć to środka:) Jak się nie da przy przeciąganiu igły to wepchnij szydełkiem:)
Czas teraz zaznaczyć uśmiech, bo początek już mamy:) Łuków uśmiechu nigdy nie dzielę na partie bo nie lubię tych schodów a wygląda to dla mnie komicznie. Tak ktoś powie, że wtedy uśmiech na bank się nie przesunie. Uważam, że w naturze nie ma jednakowego uśmiechu przez cały czas:) Wolę jak nitka czasem się przesunie, a na tyle breloków co zrobiłam nigdy mi się nie zdarzyło by coś się takiego zadziało:)
Czas zaznaczyć kącik naszego uśmiechu:) Tutaj nitką pracujesz równolegle do uśmiechu:) Wszystko zależy od Ciebie czy to ma być małe czy duże. Nie bój się eksperymentować:)
Wyciągnij igłę z nitką gdziekolwiek wykonaj duży supeł:) Znów taki gruby bo zabezpieczamy partię uśmiech brwi i żeby nic nie latało:)
Przeciągnij igłę z nitką chowając supeł. Igła ma znaleźć się na wysokości gdzie zaczniemy brewki:)
Okej czas na najlepsze. Brwi są cieńsze niż uśmiech. Robimy tak. Rozdzielasz pasmo włóczki na 2 części i 1 część przeplatasz przez igłę:) Tamto zostawiasz na zewnątrz!!!
Przeciągasz igłę na wysokość jaką mają być brwi. U mnie jak widać znajduje się to pod i nad linią oka:)
Przeciągasz nitkę i robisz to samo w drugiej części głowy aby wykonać 2 brew
Wracasz igłą do miejsca wystawania 1 części nitki którą rozdzielaliśmy aby wyszyć brwi
Związujesz na duży supełek te 2 nitki:)
Wkładasz go do środka ale przeciągasz jeszcze gdzieś nitkę na zewnątrz aby zrobić jeszcze 1 supeł:)
Wykonujesz ostatni supełek i chować do środka. Oczywiście nadmiar nitki należy obciąć:)
Gotowe:)
Mam nadzieję, że taki sposób przypadnie Wam do gustu w szczególności dla osób, które dopiero co poznają techniki amigurumi:) Nigdy mi się nie zdarzyło aby uśmiech czy inne elementy wyszywania uciekły z róbótki i trzeba by było to poprawiać. Nadmieniam, że jeżeli użyjemy siły to na chama oczywiście wyrwać można, ale powstaną zagłębienia w robótce gdzie były supły:) Jak się pomylisz nic straconego naciągnij nitkę utnij, a reszta zostanie w środku i zacznij od nowa:)

PS. Znasz jakieś inne metody? Pochwal się:) Miało być krótko, ale nie wyszło:) Jakieś pytania?

4 komentarze:

 1. Super sposób:) na pewno z niego skorzystam ;D
  A mam pytanie odnośnie wzoru na maskotkę Reksia. Czy jest szansa, że znajdzie się na blogu ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Darmowy wzór na reksia w wersji breloka jest na orlicacraft.blogspot.com. Ja mam swoją wersję ciałka i nieco zmienioną głowę właśnie ze wskazanego wzoru. Publikować swojego nie będę :-)

   Usuń
  2. Rozumiem i dziękuję za informację :)

   Usuń